خانه موزه مقدم تهران دوم مهر تعطیل است

به گزارش وبلاگ ساعت گلورایا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشات منتشر شده، خانه موزه مقدم تهران دوم مهر تعطیل است.

خانه موزه مقدم تهران دوم مهر تعطیل است

تعطیلی این خانه تاریخی یکشنبه دوم مهر به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) اعلام شده است.

خانه موزه مقدم که زیر نظر دانشگاه تهران است، از جمله خانه های مجلل دوران قاجار و متعلق به یکی از درباریان آن موقع به نام محمد تقی خان احتساب الملک بود. احتساب الملک دارای دو پسر به نامهای حسن و محسن بود که برای ادامه تحصیل به اروپا رفتند. محسن مقدم پس از سرانجام تحصیلات خود در رشته های نقاشی، تاریخ هنر و باستان شناسی در سال 1315 به وطن بازگشت و در کنار فعالیتهای علمی، به گردآوری آثار و اشیاء تاریخی و فرهنگی پرداخت.

استاد مقدم بسیاری از آثار ارزشمند جمع آوری شده مانند کاشی، قطعات سنگی تراشیده شده و غیره را با الهام از فضاهای سنتی و تاریخی به نحو چشمگیری در جای جای این عمارت قدیمی نصب و بعضی دیگر مانند کلکسیون پارچه، چپق و قلیان، سفالینه، شیشه، تابلو نقاشی، مسکوکات، مهرها و اسناد تاریخی و غیره را با نظم و ترتیب خاصی در خانه پدری نگهداری کرد.

در سال 1351 استاد مقدم، استاد ممتاز دانشگاه تهران با توجه به علاقه وافرش به علم، تاریخ و هنر، خانه پدری خود را به همراه آثار نفیس گردآوری شده وقف دانشگاه تهران کرد.

خانه موزه مقدم در خیابان امام، بعد از شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک 251 واقع شده است و بجز دوشنبه و سوگواری ها در باقی روزهای هفته باز است و از ساعت 9 صبح تا 18 عصر امکان بازدید دارد. بلیت ورودی این خانه تاریخی برای هر نفر 30 هزار تومان است.

بیشتر بخوانیدخانه و موزه مقدم | زیباترین خانه تهرانمنبع: همگردی

به "خانه موزه مقدم تهران دوم مهر تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه مقدم تهران دوم مهر تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید