مهمون سرزده اومد، سریع این غذارو درست کن!

به گزارش وبلاگ ساعت گلورایا، گشنمه و حال آشپزی ندارم! زمان هایی در زندگی پیش می آید که حوصله آشپزی کردن ندارید، یا یک دفعه مهمان سرزده می آید و آن لحظه دچار گیجی مفرطی می شوید که نمی دانید چه کنید! اگر هر دو حالت با هم برایتان اتفاق بیفتد که دیگر هیچی نمی گویم!

مهمون سرزده اومد، سریع این غذارو درست کن!

به گزارش بهترین ها، این غذا را به فهرست دستور های فوری اضافه کنید و مطمئن باشید وقت هایی به کارتان می آید که احساس می کنید هیچ پناهی ندارید!

چه چیز هایی لازم دارید؟

مرغ (فیله باشد یا ران اهمیتی ندارد، چون قرار نیست انتخابی وسط باشد! وقت تنگ است!) برش های نگینی بزنید و کناربگذارید.

قارچ (یک بسته کوچک کافی است)

کنسرو سبزیجات (کنسرو سبزیجات منظور نخود فرنگی و ذرت و هویج دارد، به سوپرمارکت نزدیک تان تلفن بزنید سریع در اختیارتان قرار می گیرد و اگر هم این مواد را جداجدا دارید که نور علی نور، فقط نخود سبز باید حتما پخته باشد)

سس مایونز در حد دو سه قاشق غذاخوری داشته باشید احتیاج این غذا برطرف می گردد.

آب لیمو اگر لیموی تازه داشته باشد که چه بهتر.

پیاز هم که خدا را شکر در هر خانه ای موجود است!

چطوری مرغ مکزیکی درست کنیم؟

پیاز ها را بنابه سلیقه خودتان نگینی یا خلالی یا رنده کنید و تفت بدهید. مرغ ها را اضافه نموده و تا تغییر رنگشان با شعله میانه سرخ کنید. کمی زردچوبه و نمک بزنید. اگر فقط از فیله استفاده می کنید این مرحله زودتر تمام می گردد، اما اگر ران مرغ دارید احتیاج است که زمان بیشتری به پخت گوشت مرغ بدهید.

بعد از پختن مرغ ها قارچ ها را اضافه کنید و تفت بدهید. آب قارچ که کشیده شد به سراغ کنسرو سبزیجات بروید. آن ها را هم روی مواد بریزید و هم بزنید. بگذارید چند دقیقه ای با هم معاشرت نمایند تا طعم ها به خورد هم بروند.

سس مایونز را توی قابلمه ریخته و تمام مواد را به آن آغشته کنید. لازم نیست رنگش سفید سفید بگردد همین که طعم سس بگیرد کافی است حتی می توانید در حد خیلی کمی سس خردل هم بزنید تا عطر بهتری بگیرد. لیمو را روی این غذا بچکانید و فلفل هم بزنید و در ظرف را بگذارید. غذا های مکزیکی به تند بودن مشهور هستند، اما این قسمت قضیه به شما بستگی دارد، اگر تمایل نداشتید فلفل را کمی اضافه کنید. دیگر کار خاصی ندارید. غذای شما حاضر است. این خوراک با نان سرو می گردد. نان باگت اگر موجود باشد قطعا خوشمزه تر می گردد.

اگر دوست داشتید کمی سیب زمینی خلالی ریز هم سرخ کنید و اطراف غذا بگذارید. چه کسی می تواند بگوید قیافه سیب زمینی سرخ نموده اشتهایش را تحریک نمی کند؟!

تهیه کردن این خوراک نیم ساعت وقت شما را خواهد گرفت. اما طعم لذیذ آن همواره در فکر شما و مهمان هایتان خواهد ماند! شک نکنید!

منبع: فرارو

به "مهمون سرزده اومد، سریع این غذارو درست کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمون سرزده اومد، سریع این غذارو درست کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید